Studentski život

Svečana dodjela stipendija Ministarstva mora, prometa i infrastrukture za studente i učenike u pomorstvu

Svečana dodjela stipendija Ministarstva mora, prometa i infrastrukture učenicima i studentima pomorskih usmjerenja održala se u četvrtak, 13. prosinca, u velikom amfiteatru Zgrade tri fakulteta. Anđelko Petrinić, pomoćnik ministra mora, prometa i infrastrukture i izv. prof. dr. sc. Pero Vidan, dekan Pomorskog fakulteta u Splitu, nazočne su pozdravili, čestitali im na izvrsnosti i zaželjeli daljnji uspjeh u stjecanju novih znanja i vještina tijekom budućem obrazovanju. Svečanost se održala za učenike Pomorske škole Split, Pomorske škole Zadar, Prometno-tehničke škole Šibenik, Tehničke škole Šibenik, Pomorsko-tehničke škole Dubrovnik te studente Pomorskog fakulteta u Splitu, Sveučilišta u Zadru i Sveučilišta u Dubrovniku.

Na jučerašnjoj svečanosti podijeljeno je ukupno 46 stipendija. Ove godine Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture Natječajem za dodjelu stipendija preddiplomskog sveučilišnog studija nautičkog i brodostrojarskog smjera te učenicima koji pohađaju srednjoškolsko obrazovanje nautičkog, brodostrojarskog i ribarsko-nautičkog smjera u akademskoj godini 2018./2019. dodijelilo je ukupno 70 stipendija, 49 učenicima pomorskih škola, a 21 stipendija studentima. Od 2006. godine Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture dodijelilo je ukupno 1341 stipendiju najboljim učenicima i studentima u pomorstvu.