Najave i događanja

Polaznici ''Ljetne škole Domovina'' posjetili Sveučilište u Splitu

Na Sveučilištu u Splitu održana je u ponedjeljak 22. srpnja prezentacija za polaznike ''Ljetne škole Domovina''.

Riječ je o novom projektu Središnjega državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, nastao u partnerstvu s Udruženjem hrvatsko–američkih stručnjaka.

Na iskustvenom putovanju diljem Lijepe naše sudjeluju 33 polaznika u dobi od 18 do 30 godina iz Argentine, Australije, Južne Afrike, Kanade, Perua i Sjedinjenih Američkih Država kako bi upoznali zemlju svojih korijena, njenu kulturu, povijest, običaje i njezinu budućnost.

Projekt je podržan od niza institucija i tijela u cijeloj Republici Hrvatskoj, čime se jasno poručuje da su Hrvati diljem svijeta jedan cjeloviti narod.

U sklopu programa, Sveučilište u Splitu ugostilo je polaznike s ciljem prezentacije Sveučilišta i Grada Splita kao potencijalnog sveučilišnog odredišta. Predstavnica Ureda za međunarodnu suradnju, Maja Sumina, je kroz prezentaciju predstavila Sveučilište i studijske programe na engleskom jeziku koje Sveučilište nudi stranim studentima.