Najave i događanja

Najava konferencije STIM-REI projekta Znanstvenog centra izvrsnosti STIM

Centar izvrsnosti za znanost i tehnologiju - Integracija Mediteranske regije (STIM) u okviru provedbe projekta STIM-REI (Research, Education,
Innovation; KK.01.1.1.01.0003), organizira prvu međunarodnu znanstvenu konferenciju, Research Workshop "Interdisciplinary Endeavour in Technology
at Nanoscale, Water and Environment" koja će se održati na MedILS-u od 09. do 11. listopada 2019. godine.

Međunarodna umreženost i dostignuća aktivnosti Centra izvrsnosti STIM bit će predstavljeni kroz priloženi program.

Na ovom događanju gostovati će vodeći znanstvenici iz područja napredne tehnologije na nanoskali, vode i okoliša te edukacije povezane s transferom tehnologije s renomiranih akademskih institucija Massachusetts Institute of Technology (MIT, SAD), University of Colorado, SAD; Institute of Solid State Physics Vienna, Austrija; Czech Academy of Sciences, Češka; University of Melbourne, Australija; Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona, Španjolska; The University of Tromsø-The Arctic University of Norway, Norveška; Uppsala University, Švedska; University Medical Center Göttingen, Njemačka; Université Claude Bernard Lyon 1, Francuska; McGill University Montreal, Kanada; Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, Švicarska; Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska; Institut Ruđera Boškovića, Hrvatska; Institute of physics, Zagreb, Hrvatska; University of Trento, Italija i drugi.

U okviru ovog događanja održat će se i platform rasprava za moguće suradnje s javnim institucijama i poduzetništvom te kvartalno okupljanje mladih istraživača koji sudjeluju u projektnim istraživanjima Centra i gostujućih mladih istraživača s kojima surađuju diljem svijeta. Njihovi istraživački rezultati će biti predstavljeni u poster session.

Program u prilogu.

Vezani dokumenti