Znanost i tehnologija

Obilježavanje 50. obljetnice spuštanja čovjeka na Mjesec na PMF-u

Povodom 50. obljetnice spuštanja čovjeka na Mjesec, studenti fizike splitskog Prirodoslovno-matematičkog fakulteta organiziraju zanimljivo predavanje koje će održati u subotu, 20. srpnja, od 21:30 sati u amfiteatru A0-1 na PMF-u, R. Boškovića 33. Na događanju će studenti PMF-a i članovi astronomske sekcije Fizikalnog društva Split govoriti o misiji Apollo 11, fizici koja se krije iza samog leta i slijetanja, a bit će i (od)govora o teorijama zavjere. Pregledavat će se video zapisi i analize astronauta koji su kročili na Mjesec, sastavu kamena koji su donijeli pa sve do društvenih i političkih zbivanja nakon leta.

Predavanje je besplatno i prilagođeno za sve uzraste.

Nakon predavanja, ukoliko vremenski uvjeti dopuste, bit će organizirano promatranje neba uz vodstvo članova astronomske sekcije.

Rezervirajte subotu za ovo edukativno predavanje, povedite djecu i prijatelje, a poslije ostanite na promatranju neba i našeg satelita uz riječi Neila Armstronga: “Ovo je mali korak za čovjeka, ali veliki za čovječanstvo”.