Zatvori
Sveučilište u Splitu podržava UN-ove ciljeve održivog razvoja
6.3.2025.
 „Škola infektologije ST-2025 - Uloga ljekarnika u zbrinjavanju infektivnih bolesti“ Galerija slika
IMG_3887.JPG IMG_3901.JPG IMG_3906.JPG IMG_3911.JPG IMG_3917.JPG IMG_3919.JPG IMG_3922.JPG IMG_3927.JPG IMG_3929.JPG IMG_3934.JPG IMG_3936.JPG IMG_3944.JPG IMG_3951.JPG IMG_3957.JPG IMG_3958.JPG IMG_3960.JPG IMG_3962.JPG IMG_3965.JPG IMG_3970.JPG IMG_3982.JPG IMG_3991.JPG

Ciljevi

  • Cilj 3
  • Cilj 4
  • Cilj 17
„Škola infektologije ST-2025“ na temu „Uloga ljekarnika u zbrinjavanju infektivnih bolesti“ održana je u četvrtak, 6. ožujka u velikom amfiteatru Zgrade tri fakulteta.
Prigodom otvorenja simpozija nazočnima su se obratili prorektor za infrastrukturu Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Nikša Jajac, ravnatelj KBC-a Split izv. prof. dr. sc. Krešimir Dolić, ravnatelj Ljekarne Splitsko-dalmatinske županije dr. sc. Ante Mihanović, doc.dr.sc. Mario Podrug, pročelnik Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija te doc. dr. sc. Mirela Pavičić Ivelja, idejni začetnik škole koja se održava već treću godinu.
 
Cilj i koncept ovog cjeloživotnog učenja je kroz dodatnu edukaciju usvojiti nove znanstvene spoznaje u vremenima kada smo kao zdravstveni djelatnici često izloženi nezdravstvenim i neznanstveno utemeljenim ekspertizama.
Svim sudionicima želim da nakon simpozija nastave raditi s još više znanja i spoznaja u prevenciji i liječenju infektivnih bolesti, a naglasak bih stavio na prevenciju. Upravo uz kvalitetnu prevenciju, predanost i angažman zdravstvenih djelatnika, moguće je smanjiti broj oboljelih, osigurati zdravlje zajednice i spriječiti širenje bolesti - kazao je pročelnik Podrug pozvavši svih da se dogodine okupe i na četvrtoj školi infektologije.
 
Važnost interdisciplinarnog pristupa i međusobne suradnje istaknuli su gotovo svi govornici jer je upravo sinergija stručnjaka glavna okosnica ovog simpozija koji se održava u organizaciji u organizaciji Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu, Kliničkog bolničkog centra Split i Ljekarne Splitsko-dalmatinske županije.
 
Agenda medicine se promijenila. Ne možemo biti zatvoreni unutar svojih zidova, moramo se otvoriti prema javnosti. Trebamo djelovati zajedno i iskoristiti sve što potencijali naše struke nude, razmjenjivati iskustva i usvajati nova znanja, a sve na dobrobit naših pacijenata - kazao je ravnatelj Dolić.
 
Simpozij je namijenjen magistrima farmacije i farmaceutskim tehničarima koji se u svom svakodnevnom radu sve češće susreću s problematikom prevencije i liječenja infektivnih bolesti, a osobito u kontekstu simptomatske terapije te racionalne primjene antibiotika. Kroz multidisciplinarni pristup prezentirat će se teme prevencije i liječenja infekcija kože i potkožja, urinarnih te respiratornih i gastrointestinalnih infekcija.

Simpozij ima stručni i edukacijski karakter, a program uključuje četiri stručne sekcije posvećene različitim vrstama infektivnih bolesti:

Infekcije kože i potkožja - novosti u dijagnostici i liječenju kožnih infekcija te uloga ljekarnika u zbrinjavanju ovih stanja.
Urogenitalne infekcije - aktualni terapijski pristupi i farmaceutska podrška u liječenju prostatitisa i drugih infekcija mokraćnog sustava.
Infekcije respiratornog sustava - specifičnosti respiratornih infekcija, s posebnim fokusom na pedijatrijsku populaciju.
Gastrointestinalne infekcije - najnovije smjernice za dijagnostiku i liječenje infekcija probavnog sustava, uključujući infekciju Helicobacter pylori.

Osim predavanja, sudionici su imali priliku sudjelovati u radionici „Osnove održavanja života u vanbolničkim uvjetima“, pod vodstvom doc. dr. sc. Maria Podruga.
 
Sve novostiSljedeća

Imate pitanje? Tu smo!